Już 12 marca o godz. 16.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta w Działdowie przy ul. Zamkowej 12 odbędzie się spotkanie założycielskie Miejskiego Klubu Sportowego Działdowo. Na zebranie zaprasza burmistrz Działdowa.

Czy piłkarze (seniorzy) wrócą na murawę? Wszystko zależy od Was - pisze Grzegorz Mrowiński. - Minął czas oczekiwania na chętnych do prowadzenia klubu sportowego. Jeżeli chcemy reaktywować piłkę nożną seniorów, musimy działać. 

Włodarz miasta zaprasza wszystkie osoby zainteresowane na spotkanie założycielskie nowego klubu. Jak przekonuje Mrowiński, podczas zebrania będzie można złożyć deklarację członkowską i opłacić składki. Proponowana wysokość składki rocznej to 24 zł.

W czasie spotkania planowane jest powołanie komitetu założycielskiego nowego klubu, przyjęcie statutu, wybór władz i organu kontroli wewnętrznej. To jedyne sensowne wyjście z trudnej sytuacji, w której znalazł się KS Start Działdowo. Po 5 latach istnienia MKS Działdowo będzie mógł przejąć tradycję, nazwę i barwy Startu Działdowo