W ciągu niespełna tygodnia Yankeesi rozegrali 6 spotkań - w tym 4 na Śląsku z Silesią Rybnik i 2 w Miejskiej Górce ze Stalą Kutno. A stało się to za sprawą przełożenia meczów z Silesią, które Yankeesi zagrali w sobotę i niedzielę 10 i 11 czerwca w Rybniku (bez opłaty za boisko) a 15 czerwca mecz z kolejki z Kutnem, które też rozgrywa mecze na wyjazdach (zajęte boiska w Kutnie). W meczach z Silesią Yankeesi rozegrali 4 spotkania co dla naszej drużyny wydawało się nie do wykonania. Jako beniaminek nie dysponujemy tyloma miotaczami, żeby móc prowadzić wyrównaną walkę z tuzami polskiego baseballu. Tym bardziej, że na mecze przyjechał z dalekiej Japonii Artur Strzałka - zawodnik Silesi grający na co dzień w japońskiej lidze zawodowej. Spotkanie naszych baseballistów z zawodowym miotaczem było dobrą i cenną nauką i wydarzeniem niecodziennym.

Mimo porażek gra działdowskiej drużyny wygląda dużo lepiej jak jej wyniki. Po ciężkich meczach okupionych kontuzjami 4 zawodników w osłabionym składzie pojechali do dalekiej Miejskiej Górki na mecz z faworytami ligi Stalą Bis Kutno (lider). Mimo zmęczenia nocną jazdą walczyli dzielnie i tanio skóry nie sprzedali. Rzeczywistość ligowa bywa jednak trudna dla beniaminka ale zaprocentuje już w najbliższym czasie.

1 lipca i 9 lipca na boisku wynajmowanym przez nasz klub w Osielsku Yankeesi będą gościć Centaurów z Warszawy (wicelider), którym niewiele zabrakło do awansu do Ligi Mistrzów Europy na turnieju na Słowacji (awans Hiszpanów)  i mocnymi Baronami z Wrocławia. Mecze rozpoczynają się o godzinie 12.00 i 15.00 i tylko na razie tam można będzie zobaczyć działdowskich baseballistów. Po wakacjach czekają play- orfy i Yankeesi zagrają prawdopodobnie z Dębami Osielsko. Światełkiem w tunelu jest gra naszych juniorów Mateusza Banacha i Daniela Wójcika, którzy zagrają na Mistrzostwach Europy w dniach 09-16 lipca 2017 w Zurychu (Szwajcaria) a być może rezerwowy Krystian Tyska także pojedzie.

Wyniki Ekstraligi:
10-11.06.2017                                                                                                                                                                     
Silesia Rybnik - Yankees Działdowo  20:0, 16:1
Barons Wrocław - Stal Bis Kutno  3:4, 1:30
Yankees Działdowo - Silesia Rybnik  0:15, 2:25                                                                                                     

15.06.2017
Stal Bis Kutno - Yankees Działdowo  16:1, 21:4

Tabela Ekstraligi:
1. Stal Bis Kutno
2. Centaury Warszawa
3. Silesia Rybnik
4. Barons Wrocław
5. Dęby Osielsko
6. Yankees Działdowo

Skład Yankees: Mateusz Banach, Maciej Lipiński, Marcin Morawski, Damian Zaczkowski, Bartosz Gajtkowski, Paweł Karbowski, Krystian Tyska, Radosław Myśliński, Mateusz Cymbalak, Ricardo Santos, Daniel Gruszczyński, Łukasz Przybułek, Mateusz Przybułek, Daniel Wójcik, Kamil Olichwier- trener Maciej Lipiński.

Udział Yankees Działdowo w Ekstralidze Baseballu jest możliwy dzięki wsparciu Burmistrza Miasta Działdowo oraz Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.