W sobotę 26 maja 2018 zespół działdowski podejmował u siebie Baronów 2 z Wrocławia w II kolejce 1 ligi. Po dość dużych porażkach we Wrocławiu tym razem na rewanż do Działdowa Baronowie przyjechali w mocniejszym składzie licząc na wygraną.

Na początku meczu Yankeesi objęli prowadzenie 1:0. W drugiej zmianie dominowali Baronowie, wygrywając ją 4:0. Jednak działdowianie w 3 zmianie odrobili straty zdobywając cztery obiegi i doprowadzili do remisu w meczu 5:5.

 

Bardzo dobrze zaprezentowali się miotacze Yankeesów - Mateusz Banach, Paweł Karbowski , Łukasz Przybułek a pozostali poprawili grę w ataku i swoimi odbiciami pozwolili na zdobywanie punktów . Czwarta zmiana na "czysto" 0:0 i V zmiana miała przynieść rozstrzygnięcie gdyż coraz większe opady deszczu zagrażały zawodnikom i sędziowie liczyli się z zakończeniem meczu wcześniej ale zgodnie z regulaminem. Ostatnia zmiana to punkt na wagę zwycięstwa w V zmianie 1:0 i trzeciego zwycięstwo w 1 lidze. Był to dobry sprawdzian dla ekipy trenerskiej i całego zespołu. Sędzia główny z Warszawy zakończył pierwszy mecz po V zmianie, który i tak przerywany trwał dosyć długo. Jednak do rozegrania pozostał jeszcze kolejny mecz, gdyż w ligach baseballu zespoły grają dwa mecze ze sobą jednego dnia. Drugi mecz nie doszedł do skutku z powodu niesprzyjających warunków i złego stanu boiska. Dzięki trzeciej wygrane Yankeesi Działdowo nadal liderują w 1 lidze z Rawą Katowice.

 

Yankees Działdowo @ Barons 2 Wrocław 6:5 / 1:0, 0:4, 4:1, 0:0, 1:0/

Barons 2 Wrocław @ Yankees Działdowo - odwołany

 

Skład Yankees Działdowo - Kamil Olichwier, Maciej Lipiński, Mateusz Banach, Mateusz Przybułek, Łukasz Przybułek, Daniel Gruszczyński, Paweł Karbowski, Daniel Wójcik, Dawid Jurkowski, Krystian Tyska, Bartosz Gajtkowski, Marcin Morawski, Damian Zaczkowski ? trenerzy Maciej Lipiński, Aneta Prusak, Marcin Morawski.

 

W tym samym dniu trener i wiceprezes klubu Zdzisław Ziółkowski uczestniczył w Warszawie w Sprawozdawczym Walnym Zjeździe Delegatów Polskiego Związku Baseballu i Softballu na którym odbyły się uzupełniające wybory do Zarządu PZBall-u. Tu także "zwycięstwo" Yankeesów, bo Zdzisław Ziółkowski od wczoraj został wybrany do Zarządu Polskiego Związku Baseballu i Softballu!