Uczniowski Klub Sportowy „Yankees” w Działdowie po raz 20 organizuje Jubileuszowy Międzynarodowy Halowy Turniej Baseballu – „Działdowo Cup 2020” o Puchar Prezydenta RP Andrzeja Dudy, pod Patronatem Honorowym Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Partnerstwem Burmistrza Miasta i Starosty Działdowskiego oraz o Puchar „ Fair Play” Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Turniej jednocześnie będzie częścią obchodów 100 lecia Przyłączenia Działdowszczyzny i Działdowa do Polski. Jak na taki Jubileusz przystało w turnieju uczestniczyć będzie 20 drużyn – z Litwy /Kowno, Radviliszki/, Białorusi /Łogiszyn, Brześć, Mińsk, Skidel/, Ukrainy /Nikołajew, Odessa, Kijów, Równe/, Mołdawii /Kiszyniów/ oraz Polski /Warszawa, Katowice, Gdańsk, Witnica, Osielsko, Miejska Górka i Działdowo/.

Turniej odbędzie się w dniach 13-15.03.2020 roku w Hali Sportowej SP nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Działdowie oraz w Hali Sportowej SP Narzym z udziałem ok. 350 uczestników. W tym największym w Polsce turnieju i jednym z największych w Europie grało wielu wspaniałych baseballistów występujących później na największych arenach m.in. w lidze zawodowej Major League Baseball /MLB/, najlepszych klubach Europy, w reprezentacjach narodowych.

Niektórzy dawni uczestnicy będą mieli szanse na udział w Igrzyskach olimpijskich w Tokio 2020. W kategorii turniejowej U-12 zobaczymy wielu obecnych i przyszłych reprezentantów krajów uczestników. Drużyny z Litwy, Białorusi, Ukrainy należą do czołówki europejskiej i będą nadawać ton zawodom. Liczymy, że polskie ekipy z gospodarzami włącznie pomieszają szyki najlepszym.

Organizatorzy już dziękują za wsparcie Prezydentowi RP Panu Andrzejowi Dudzie, Marszałkowi Województwa Panu Gustawowi Markowi Brzezinowi, Burmistrzowi MiastaPanu Grzegorzowi Mrowińskiemu, Staroście Działdowskiemu Panu Pawłowi Cieślińskiemu, Panu Sebastianowi Cichockiemu Wójtowi Gminy Iłowo, PNYBF Panu Aleksandrowi Koproskiemu /USA/, mediom Radiu Olsztyn, TVP 3 Olsztyn oraz dyrektorom szkół: SP 2 Działdowo Panu Michałowi Struzikowi i ZS w Narzymiu Pani Beacie Biernackiej oraz wszystkim, którzy pomagają, będą pomagać. Szczególne podziękowania dla naszych sponsorów, którzy od lat wspierają sport dzieci i młodzieży.

Zapraszamy na turniej, do uprawiania baseballu /służymy pomocą i sprzętem/. Jeśli ktoś chciałby wesprzeć organizatorów – kontakt tel. 694 813 791.

zz