Już za tydzień na działdowskim stadionie odbędzie się mecz charytatywny „Gramy Dla Pogorzelców”. Miejski Klub Sportowy „Działdowo” zmierzy się z Drużyną Orlika przy ul. Makowej w Działdowie, złożoną z przyjaciół Grzegorza Wiśniewskiego – animatora wspomnianego obiektu, którego wnukowie ucierpieli w pożarze domu wielorodzinnego w Turzy Wielkiej.

1 czerwca w niedalekiej Turzy Wielkiej doszło do wielkiej tragedii. Palił się wielorodzinny dom mieszkalny. Cztery rodziny straciły dach nad głową. To czego nie strawił ogień, zostało zalane wodą lub pokryte sadzą i dymem. W pożarze ucierpieli wnukowie Grzegorza Wiśniewskiego – animatora Orlika przy ul. Makowej w Działdowie. 5-letni Paweł oraz 14-letni Kacper zostali poparzeni i przetransportowani do szpitali w Olsztynie i Działdowie.

Rodzina potrzebuje pomocy, a tą bardzo szybko zaoferowali piłkarze z Działdowa, którzy na co dzień grają na obiekcie przy ul. Makowej. Już w ciągu pierwszych dni, dzięki zbiórce między sobą, zebrali ponad 1600 zł. Środki te przeznaczone zostaną na najpilniejsze rzeczy dla rodziny. Teraz postanowili pójśc o krok dalej i zorganizować specjalny mecz.

– Społeczeństwo sportowe ma to do siebie, że jest ze sobą zawsze, na dobre i na złe. Stała się tragedia, rodzina naszego kolegi jest w potrzebie, solidaryzujemy się z nimi i chcemy dodać od siebie chociaż małą cegiełkę – mówi jeden z pomysłodawców Karol Janicki. – Zawsze bardzo otwarcie podchodzimy do takich propozycji. Padł pomysł i od razu przystąpiliśmy do jego realizacji. Jesteśmy przecież jedną wielką sportową rodziną i musimy sobie pomagać – dodaje prezes MKS Działdowo Patryk Piekarski.

Mecz odbędzie się 1 lipca o godzinie 18.00. W towarzyskim spotkaniu zmierzą się seniorzy MKS-u Działdowo z Drużyną Orlika przy ul. Makowej 13 w Działdowie.

Serdecznie zachęcamy do kibicowania! Jednocześnie przypominamy o zachowaniu wszelkich zasad postępowania w dobie pandemii koronawirusa tj. dezynfekcji rąk, zachowaniu bezpiecznej odległości oraz założeniu maseczki do czasu zajęcia miejsca na trybunach.

Partnerem wydarzenia jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Działdowie, który udostępnił stadion oraz niezbędne pomieszczenia.