Zbigniew Bartkowski to 57-letni działdowianin, którego pasją jest bieganie. Jak sam mówi sport zawsze był obecny w jego życiu, jednak to bieganie 8 lat temu skradło jego serce. Gdyby nie to, że jest pracownikiem firmy Heinz Glass Działdowo, która pomaga mu finansowo w jego pasji nie mielibyśmy okazji podziwiać jego osiągnieć, a tych jest wiele. W roku 2018 został najpopularniejszym sportowcem Działdowa, aż dwa razy był w piątce najlepszych zawodników naszego miasta.

Pan Zbigniew był uczestnikiem wielu biegów na terenie Polski. Bierze udział w biegach od 5km do maratonu, nie tylko w tych klasycznych, ale także w ekstremalnych zawodach biegowych typu „Biegun” czy „Las Masakras”. Przyjrzyjmy się kilku ciekawszym rywalizacjom.

Jednym z takich biegów jest bieg Biegun. Jest to bieg przeszkodowy organizowany na terenie Kolibki Adventure Park Gdynia oraz OCR Park przyciąga on biegaczy z całego kraju już od 2014 roku. Bieg skonstruowany jest tak aby każdy miał szansę się z nim zmierzyć, czując tym samym, że sprawdza swoje umiejętności. W biegu mogą nawet brać udział rodzice z dziećmi, przebiegają wtedy uproszczoną trasę. Panu Zbigniewowi udało się zrobić aż 2 okrążenia w tym biegu, trasa liczyła 30 przeszkód na jednym okrążeniu. I pomimo niedostosowanego obuwia zajął 3 miejsce w kategorii open.

Kolejnym ciekawym i wymagającym biegiem był Półmaraton Komandosa. Uczestnicy biegu muszą pokonać dystans biegu w pełnym umundurowaniu, polowym lub ćwiczebnym, wojskowych butach i z plecakiem o wadze minimum 10 kg. W tym biegu Zbigniew Bartkowski stanął na najwyższym stopniu podium w swojej kategorii biegowej. BRAWO!

Ostatnio również zdobył srebrny medal w Mistrzostwach Polski Masters Toruń w biegu na 3000m, w tych zawodach uczestniczył już po raz trzeci. Obecnie przygotowuje się do Mistrzostw Polski w Olsztynie 5km i 10km (czerwiec) oraz Mistrzostw Polski w Półmaratonie w okolicach Poznania.

Pan Zbigniew trenuje 6-7 dni w tygodniu co daje łączny dystans ok 100 km.