Na drodze ekspresowej S7 koło Frąknowa doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego, które było skutkiem zmęczenia. Kierujący osobowym Renault zasnął za kierownicą i wjechał do przydrożnego rowu. Mężczyźnie nic się nie stało, a w chwili zdarzenia był trzeźwy.

W środę (01.07.2020 r.) około godz. 19:00 na drodze ekspresowej S7 koło miejscowości Frąknowo doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego. Z ustaleń policjantów wynika, że kierujący pojazdem osobowym marki Renault Talisman jadąc w kierunku Gdańska, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i zjechał do przydrożnego rowu. 69– latek w rozmowie z funkcjonariuszami przyznał, że był zmęczony i przysnął w trakcie jazdy. Mężczyzna, w wyniku zdarzenia nie doznał żadnych obrażeń, był trzeźwy i jechał sam. Groźnie wyglądająca sytuacja skończyła się mandatem karnym.

Kierowco,

Jeśli jesteś senny nie wsiadaj za kierownicę. Gdy taki stan „dopadnie” Cię w podróży - zatrzymaj się i odpocznij. Zmęczenie znacznie obniża poziom koncentracji, a czas reakcji na zaistniałe zagrożenie znacząco się wydłuża. Pamiętaj, na drodze nie jesteś sam. Twoja decyzja „Już mam niedaleko, dojadę na miejsce i wtedy odpocznę” może mieć tragiczne w skutkach zakończenie a Ty lub inne niewinne osoby mogą przypłacić za nią zdrowiem lub życiem.