W niedzielę (11.04.2021r.) na jednej z ulic w Działdowie doszło do zderzenia dwóch pojazdów. Obecni na miejscu zdarzenia policjanci ustalili, że kierująca pojazdem marki Audi 45-latka, nie zachowała szczególnej ostrożności podczas manewru cofania i uderzyła w pojazd marki Ford. Sprawczyni kolizji była trzeźwa i została ukarana mandatem.

Następnie policjanci zostali skierowani do miejscowości Uzdowo w gminie Działdowo, gdzie na terenie stacji paliw kierujący pojazdem marki Mazda uderzył w metalowy element od pojazdu marki IVECO. Podczas wyjaśniania okoliczności zdarzenia funkcjonariusze ustalili, że kierujący Mazdą znajdował się w stanie nietrzeźwości. Badanie alkomatem wykazało 2 promile alkoholu w organizmie mężczyzny. To 67-letni mieszkaniec gminy Działdowo, któremu policjanci zatrzymali dokument prawa jazdy i uniemożliwili mu dalszą jazdę. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie 67-latek odpowie przed sądem.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności i kara finansowa. Ponadto w przypadku tego przestępstwa, sąd wobec sprawcy obligatoryjnie wyda zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Ponownie w Działdowie na jednej z ulic na łuku drogi kierujący samochodem marki OPEL Vectra, 19-latek, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i uderzył w przydrożne słupki. Policjanci ukarali mężczyznę mandatem i punktami karnymi oraz zatrzymali dowód rejestracyjny od pojazdu.