Jesteś właścicielem konta osobistego w ING Banku? Uważaj na wyłudzenia, przeprowadzane przez cyberprzestępców. Podejrzane wiadomości na maila, które mają być rzekomo adresowane przez ING Bank Śląski, w rzeczywistości pochodzą od oszustów.

Jeżeli na Twoją elektroniczną skrzynkę, została wysłana wiadomość o tytule „Nowa wiadomość ING”, „Blokada rachunku ING” lub też „Autoryzacja konta ING”, najlepiej w ogóle do niej nie zaglądaj. W środku bowiem znajduje się login odsyłający do strony internetowej, która ma złudnie przypominać panel logowania do bankowości internetowej. Jesteśmy proszeni o podanie swoich danych, w tym loginu, hasła oraz numeru PESEL. Wpisując swoje dane, udostępniamy je cyberprzestępcom.

Po zalogowaniu się na swoje konto, bezpośrednio na stronie banku, bez korzystania z żadnych odsyłających linków możemy zauważyć, że pojawia się oficjalne ostrzeżenie przed podawaniem hasła na specjalną prośbę w wiadomości e-mail. Bank informuje, że nie jest autorem tych wiadomości, a nawet nie wysyła żadnych innych maili o podobnej treści, w których zawarta jest prośba o udostępnianie osobistych danych. Próba wyłudzania danych umożliwiających logowanie się na rachunek osobisty, nie jest nową praktyką. Oszuści korzystają z niej także na innych platformach bankowych.