Naprawa i renowacja pokryć dachowych z metalu nie jest prostym zadaniem, dlatego też warto skorzystać z pomocy specjalistycznych preparatów. Osoby, które nie czują się na siłach, aby samodzielnie naprawić swój dach, powinny skorzystać z fachowej pomocy. Niestety nawet najdrobniejszy błąd, może drogo kosztować, dlatego też nie warto oszczędzać na porządnej ekipie.

Nowoczesne powłoki elastyczne

Na rynku olbrzymim zainteresowaniem cieszą się przede wszystkim trwałe i elastyczne powłoki, które doskonale nadają się nie tylko do uszczelniania starych, ale również i stosunkowo nowych dachów. Nowoczesne powłoki dzięki pigmentom antykorozyjnym tworzą długoletnie zabezpieczenie dachów metalowych przed rdzą. Nie można zapominać również i o tym, że gruba warstwa wzmacniająca tworzy także powłoki uszczelniające.


Uszczelnianie dachu metalowego

Do uszczelniania płaskich dachów lub dachów z niewielkim spadkiem, można wykorzystać specjalne farby. Dzięki nowoczesnej farbie można raz na zawsze zatrzymać rozwój korozji bez utraty elastyczności całego pokrycia dachowego. Jest to bardzo wygodne i niesłychanie praktyczne rozwiązanie.


Jak załatać dach?

Najtrudniejsze naprawy dachów polegają oczywiście na załataniu wszelkich nieszczelności. Po dokładnym odtłuszczeniu i wyczyszczeniu szczelin należy nakleić na nie specjalne taśmy butylowe. Specjaliści zalecają naklejenie taśmy również na całych miejscach połączenia blachy. Jeżeli awarii uległ kosz dachowy to warto zabezpieczyć także wszystkie wystające arkusze blachy. Jeżeli na metalowym dachu pojawiła się kałuża, to należy dokładnie wyklepać stojące rąbki na płasko. W ten sposób można powstrzymać hamowanie deszczówki. Kitem butylowym należy zaizolować wszystkie styki arkuszy blachy i okleić ją powyżej opisaną taśmą.


Włókniny wzmacniające

W ostatnim czasie sporym zainteresowaniem cieszą się również specjalne włókniny wzmacniające, dzięki którym można stworzyć nierozerwalną membranę. Aby włóknina spełniała swoje zadania, musi być rozłożona równomiernie. Tam, gdzie pojawiają się łączenia należy włókninę nałożyć na siebie z przynajmniej 5 cm zapasem. Ostatnim elementem naprawy dachów jest nałożenie powłoki uszczelniające na włókninę wzmacniającą.

artykuł powstał we współpracy z kedziorahydroizolacje.pl/naprawa-dachu/