Podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy Caritas Diecezji Toruńskiej w Działdowie wzięli udział w wycieczce po Kanale Elbląskim.

Trasa rejsu przebiegała przez odcinek Kanału Elbląskiego, na którym znajdują się m.in.: system 5 pochylni, uważany za jeden z najznakomitszych rozwiązań hydrotechnicznych na świecie oraz rezerwat ornitologiczny na jeziorze Druzno. Rejs rozpoczął się na przystani w Buczyńcu i trwał ok. 5 godz. Punktem docelowym był Elbląg. Ze statku obserwowaliśmy otaczającą nas przyrodę, ptaki oraz budowę inżynierską. Dodatkową ciekawostką turystyczną była historia legendarnej osady Truso, która znajdowała się w okolicy jeziora Druzno. Spokój, przyroda i odpoczynek, nie sposób opisać to trzeba zobaczyć i przeżyć.

Statek przemieszczał się z jednego do drugiego jeziora, wpływał na wózek pochylniowy i z pomocą urządzeń hydraulicznych przetaczany i wyciągany był po szynach kolejowych z wody. Z pokładu statku podziwialiśmy kanał i pochylnię, jak również wiele pięknych jezior połączonych ze sobą systemem kanału Elbląskiego. Po zakończonym rejsie zjedliśmy obiad w restauracji Specjal Pub w Elblągu przy Starym mieście z widokiem na Kanał Elbląski. Miejsce bardzo klimatyczne z pysznym jedzeniem i warte odwiedzenia.

Środowiskowy Dom Samopomocy Caritas Diecezji Toruńskiej w Działdowie

Dodał: Karol Wrombel Zdjęcia: archiwum Caritas