23 listopada odbył się półfinał 10. edycji The Voice of Poland. Wspaniale spisali się wokaliści znani z udziału w działdowskim konkursie Hoffer Superhit Festival, Tadeusz Seibert i Alicja Szemplińska, którzy awansowali do finałowej czwórki muzycznego show.

Pochodzący z Malborka Tadeusz Seibert, zdobył Grand Prix Super Hitu w roku 2012. W The Voice stał się faworytem już po przesłuchaniach w ciemno, gdzie brawurowo wykonał utwór Kamila Bednarka „Spragniony”, odwracając wszystkie cztery fotele jurorów.

Przepustkę do finału dało mu wykonanie utworu „Crazy”.

Alicja Szemplińska pochodzi z Ciechanowa. W Superhit Festival wystąpiła w roku ubiegłym, podczas jedenastej edycji wydarzenia. Jury w składzie: Kasia Stankiewicz, Marek Piekarczyk, Krzysztof Antkowiak, przyznało Alicji 2. miejsce, w młodszej kategorii wiekowej 13-18 lat. Ciekawostką jest, że ciechanowianka warsztatu wokalnego uczyła się w Stanach Zjednoczonych.

W The Voice of Poland trafiła do drużyny Barona i Tomsona. Od samego początku zachwycała niesamowitą barwą i skalą głosu. W półfinale zaśpiewała nastrojowy utwór Chrisa Isaaca sprzed 30 lat, „Wicked Game”.

— Finalistom gratulujemy i trzymamy za nich kciuki. Po raz kolejny potwierdza się teza, że działdowski superhit jest festiwalem, gdzie spotykają się najlepsi młodzi wokaliści z całego kraju. Co roku w telewizyjnych programach muzycznych możemy usłyszeć wokalistów, którzy śpiewali na żywo w naszym mieście — mówi dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Działdowie, organizator festiwalu Sławomir Rutkowski. — Warto wspomnieć, że w najlepszej dwunastce aktualnej edycji The Voice’a znalazła się także Julia Olędzka, zdobywczyni Grand Prix Hoffer Superhit Festival w roku 2011 oraz finalistka Mam Talent z roku roku 2014.

O wielkim pechu może mówić działdowianin Jakub Zajączkowski, który odpadł tuż przed odcinkami realizowanymi na żywo. Jakub także jest zdobywcą Grand Prix ósmej edycji działdowskiego konkursu z roku 2015. Kuba jeszcze nie powiedział ostatniego słowa i zapewne o nim wkrótce usłyszymy znowu.

Fot. Tadeusz Seibert i Alicja Szemplińska /(fot. TVP)