Coraz więcej osób zgłasza, że dostała SMS z treścią, że służby celne zatrzymały nadaną paczkę. Następnie pod tą wiadomością znajduje się link. Wielu z nas zapewne odruchowo kliknie w link, aby dowiedzieć się co właściwie się stało z tą paczką. Jednak pod żadnym pozorem nie należy klikać w ten link!

Okazuje się, że jest to kolejna metoda oszustwa, która ma na celu pozyskanie danych do naszego konta bankowego. Kiedy klikniemy w link, na naszym smartfonie zainstaluje się złośliwa aplikacja, dzięki której złodzieje uzyskają dostęp do naszego konta bankowego.

Te wiadomości wysyłane są z różnych numerów i przekierowują pod inne linki. A pod adresami SMS-ów kryje się fikcyjna strona firmy kurierskiej.

Jeśli jednak już kliknąłeś w link, niezwłocznie skontaktuj się z twoim bankiem, najlepiej z innego telefonu!

Aby pozbyć się złośliwego oprogramowania przywróć ustawienia fabryczne w swoim telefonie, pamiętając o kopii zapasowej niezbędnych danych, takich jak np. kontakty lub notatki. Operatorzy telefonii komórkowej często oferują dodatkową ochronę przed tego typu atakami, natomiast często jest to usługa płatna.