Prezydent Andrzej Duda w piątek 6 września spotkał się z Łukaszem Kowalskim, autorem logo obchodów 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Prezydent pogratulował panu Łukaszowi pomysłu i powiedział, że projekt został bardzo dobrze przyjęty przez przybyłych na uroczystości gości z Polski i z zagranicy.

— Scenograf Anna Mioduszewska, z którą wcześniej miałem okazję pracować, zwróciła się do mnie z prośbą o zaprojektowanie logo. Wytyczną była interpretacja liczby 80 — mówi Łukasz Kowalski. — Nad projektem pracowałem około miesiąca. Powstało 10 różnych wersji logo. W konsekwencji zdecydowałem się na samolot i bombę, które wkomponowały się w liczbę 80.

Łukasz Kowalski pochodzi z Działdowa. Tutaj kończył Liceum w Zespole Szkół im. Jana Pawła II. Swoje pierwsze, artystyczne kroki stawiał w Pracowni Młyn, pod okiem Wojciecha Cieśniewskiego i Andrzeja Walaska. Tam też przygotowywał się do egzaminów wstępnych na Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie, którą ukończył w 2013 roku. Obecnie prowadzi firmę reklamową w stolicy.

Talent pana Łukasza został dostrzeżony, a on sam doceniony.

— Spotkanie z prezydentem było bardzo miłe. Wypiliśmy razem kawę, rozmawialiśmy swobodnie w sympatycznej atmosferze — opowiada pan Łukasz.

Gratulacje i ciepłe słowa popłynęły do Łukasza Kowalskiego za pośrednictwem mediów społecznościowych i osobiście, z całej Polski i oczywiście rodzinnego Działdowa.

mcz