Nowa Syrenka - samochód, który nawiązuje do polskiej motoryzacji będzie być może już niedługo urozmaicał nasze rodzime drogi.

Prace nad projektem uruchomiono w 2012 roku. Pierwszy jeżdżący prototyp zaprezentowanego w styczniu 2014 roku. Głównym konstruktorem projektu jest Andrzej Stasiak. Uzyskanie homologacji pojazdu i zaprezentowanie wersji przedprodukcyjnej zaplanowano na rok 2014, podobnie jak oficjalną premierą na Międzynarodowych Targach Poznańskich. W połowie 2015 roku istniało pięć egzemplarzy prototypowych, a proces homologacji planowano zakończyć do końca 2015 roku. Początkowo planowano, że auto będzie w całości produkowane z części wytwarzanych w polskich przedsiębiorstwach, ale z powodu braku podmiotów produkujących niektóre części, ok. 40% z nich jest pozyskiwane od podmiotów zagranicznych. Jesienią 2015 roku miały miejsce testy drogowe na autostradzie A1. Wersja produkcyjna pojazdu ma być gotowa w pierwszym kwartale 2016 roku, produkcję seryjną zaplanowano rozpocząć w drugie połowie 2016 roku, początkowo w ilości 300-500 sztuk rocznie. Oprócz rozwijanej najmocniej wersji trzydrzwiowej trwały także mniej zaawansowane prace nad modelami sportowym, dostawczym i pięciodrzwiowym. Producent zadeklarował uruchomienie w przyszłości produkcji także kolejnych wersji nadwoziowych − hatchback i dostawcza.

Projekt o wartości 7,5 mln zł jest dofinansowany kwotą 4,5 mln zł przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu Demonstrator.