Osoby ubiegające się o prawo jazdy już wkrótce będą czekać niemałe zmiany. W sejmie procedowany jest projekt zmian w prawie drogowym dotyczącym nauki jazdy. Projekt przewiduje jazdę dzieci i młodzieży z opiekunami.


Do wykazu prac legislacyjnych rządu trafił projekt nowelizacji prawa o ruchu drogowym - informuje Rzeczpospolita. Twórcy projekty zwracają uwagę na brak praktycznej nauki jazdy przyszłych kierowców, który pomimo kilkukrotnych zmian w ostatnich latach, pozostaje wciąż wielkim problemem, wpływającym na bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Szczegóły dotyczące projektu będą omawiane w sejmie. Według wstępnych regulacji przyszli pełnoprawni kierowcy będą mogli odbywać jazdy szkoleniowe za kierownicą prywatnego samochodu. W rolę instruktora miałby według projektu wcielić się prawny opiekun kandydata. Chodzi konkretnie o możliwość odbywania szkolenia w zakresie uprawnień do kierowania pojazdami w formie kursu rozszerzonego z opiekunem prawnym osoby szkolonej.

Jak informuje portal Auto Świat, ta sposobność dotyczyłby jedynie kandydatów starających się o prawo jazdy kat. B. Do takiego szkolenia będzie mogła przystąpić osoba, która ma ukończone 17 lat oraz ukończyła część teoretyczną i praktyczną szkolenia kursu na prawo jazdy. Kolejny warunek to znajomość udzielania pierwszej pomocy. Szkolenie miałoby się odbywać za kierownicą wskazanego przez kandydata odpowiednio oznakowanego pojazdu.