W pobliżu DK 7 – pod Mławą powstanie ok. 9 hektarowa zagroda pokazowa dla ośmiu żubrów. Jak podkreśla Rzecznik Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie Adam Pietrzak jest to duży projekt, który jeszcze nie jest dopięty na ostatni guzik, ale wszystko jest na dobrej drodze.

W Nadleśnictwie Dwukoły ma powstać zagroda pokazowa o powierzchni ok. 9 ha, stanie się ona domem dla ośmiu żubrów. Być może sama zagroda powstanie już w przyszłym roku, kiedy wprowadzą się do niej pierwsi lokatorzy, tego jeszcze nie wiemy.

Skąd ten pomysł?

Rzecznik Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie Adam Pietrzak informuje, iż celem jest przybliżenie gatunku, który jest pod ochroną Lasów Państwowych od 90-lat.
Wg. najnowszych danych z Redakcji Księgi Rodowodowej Żubrów - 31 grudnia 2018 roku w Polsce żyło 1820 żubrów. W hodowlach zamkniętych - 207 żubrów, w stadach wolnych - 1613 żubrów.  

Pokazowe stado żubrów ma być wielką atrakcją turystyczną nie tylko dla Mławy i okolic, ale także dla osób podróżujących „siódemką” na trasie Warszawa – Gdańsk.