Skomentuj jako pierwszy!

Usunięto wszystkie profile Konfederacji na facebooku

W środę po godz. 14:00 zniknął z popularnego portalu społecznościowego wszystkie profile Konfederacji, także ostrowski

Dziś facebook skasował największy i najpopularniejszy profil polityczny w Polsce! Mamy do czynienia z wielkim skandalem i zamachem na wolność polityczną. Nie zostawimy tego tak. Ja nadal tu będę pisał. Ciekawe czy i mnie skasują i jaki wymyślą pretekst? W razie problemów, szukajcie mnie na twitterze! - napisał Krzysztof Bosak.

Biuro prasowe portalu społecznościowego wyjaśniło, że strona Konfederacji została usunięta z powodu powtarzających się naruszeń zasad Facebooka dotyczących mowy nienawiści poprzez publikowanie treści bezpośrednio atakujących inne osoby na podstawie tzw. cech chronionych, takich jak narodowość czy orientacja seksualna oraz zasad dotyczących dezinformacji na temat COVID-19, w szczególności fałszywych twierdzeń o tym, że maski nie ograniczają rozprzestrzeniania się choroby, że śmiertelność COVID-19 jest taka sama lub niższa niż grypy, a także że szczepionki na COVID-19 nie zapewniają żadnej odporności i są nieefektywne.

Konfederacja zapowiada kroki prawne.

Ugrupowanie oświadczyło następnie, że zamierza podjąć kroki prawne w związku z decyzją Facebooka. Jak czytamy w komunikacie, Konfederacja wystąpi z pozwem cywilnym przeciwko Facebookowi. Ugrupowanie zapowiada także pilne złożenie projektu odnoszącego się do blokowania cenzury w sieci. Konfederacja domaga się także przywrócenia jej konta.

Publikacja:

Redakcja - Działdowo Dla Was


Więcej od - Redakcja - Działdowo Dla Was

Napisz komentarz

Komentujesz jako: Gość Facebook Zaloguj
Jak chcesz się przedstawić?