Blisko 9 tysięcy sklepów może być wkrótce otwartych w niedziele niehandlowe. Wszystko to poprzez wprowadzenie przesyłek pocztowych do sklepów.

Nowa usługa została zaoferowana właścicielom sklepów zrzeszonych w sieci abc na zasadzie dobrowolności i tylko od nich zależy, czy zdecydują się ją wdrożyć. właściciele sklepów współpracujących z Eurocash na zasadzie franczyzy, sami decydują czy chcą zaoferować w swoich sklepach usługę nadawania i odbioru przesyłek pocztowych. Zatem skala wdrożenia nie jest jeszcze znana. 

Grupa Eurocash we współpracy z DHL Parcel, Pointpack i Polskimi ePłatnościami umożliwi swoim franczyzobiorcom w sklepach abc obsługę nadawania i odbioru przesyłek kurierskich.

Pierwsze sklepy abc będą mogły uruchomić usługę jeszcze w listopadzie. Mamy nadzieję, że już niedługo właściciele sklepów i ich klienci odczują pierwsze korzyści z jej wdrożenia. Okres przedświąteczny to najważniejszy czas dla branży e-commerce, w którym sprzedaż online jest najwyższa w całym roku- powiedział Jan Domański, rzecznik prasowy Grupy Eurocash.

W przyszłym roku tylko kilka niedziel w roku będzie handlowych: