NDZ to w oczach radnych gminy Lidzbark skrót „Nie wiem Dokąd Zmierzam”. Czas coś z tym zrobić usłyszał nasz reporter na nieoficjalnym spotkaniu godzinę po zakończeniu ostatniej sesji rady w Lidzbarku, która odbyła się w trybie zdalnym 29 marca br.

Kuriozalny pomysł, czy strzał w dziesiątkę?

Lidzbark przez tablice rejestracyjne kojarzony jest ściśle z Działdowem, a tam jest „dużo piratów drogowych” wspomniał  przewodniczący Rady. W związku z tym Lidzbark ma mieć „swoje” początki tablic rejestracyjnych. Najbardziej prawdopodobną opcją braną pod uwagę było NLI, natomiast radni szybko zorientowali się, że ten wariant jest już zajęty przez Lidzbark Warmiński. Stanęło więc na NLW czyli początek „N” zostaje, a LW to skrót od Lidzbarku Welskiego.

W tym miejscu należy zaznaczyć, iż taki skrót równie dobrze pasowałby do Lidzbarku Warmińskiego, ale coś wybrać trzeba…

Udało nam się w dniu wczorajszym skontaktować z burmistrzem miasta, który nie zaprzecza, że zmiana jest planowana, natomiast co do skrótu planowane jest przeprowadzenie specjalnej ankiety na oficjalnej stronie na Facebooku Lidzbarka, a to bez cienia wątpliwości pomoże radnym w dokonaniu właściwego wyboru. Z niecierpliwością czekamy na dalszy przebieg wydarzeń.

 

Szanowni Państwo, to wszystko oczywiście żarty z okazji Prima aprilis.
Artykuł napisany tylko i wyłącznie w celu humorystycznym. Tablice rejestracyjne pozostaną bez zmian.