Prezent bez okazji to najlepszy sposób na okazanie mężczyźnie troski, sympatii oraz innych ciepłych uczuć. Czym obdarować męża, chłopaka, tatę lub przyjaciela, żeby nie popaść w banał, a jednocześnie sprawić mu przyjemność? Oto sprawdzone pomysły na prezenty, które z powodzeniem można wręczyć bez okazji.

Prezent dla mężczyzny zgodny z jego pasją

Kluczem, według którego możemy szukać pomysłu na prezent bez okazji, są zainteresowania mężczyzny. Kibic piłki nożnej ucieszy się na przykład z biletu na mecz ukochanej drużyny, szalika ulubionego klubu piłkarskiego czy koszulki z numerem piłkarza, którego podziwia. Fana motoryzacji uszczęśliwimy designerskim breloczkiem do kluczy, stacją do ładowania lub uchwytem na smartfona. Z kolei bidon, opaska frotte, pas do biegania lub ręcznik w pokrowcu to pomysłowe gadżety dla mężczyzny, który uprawia sporty. Z melomanem powinno pójść łatwo. Płyty i bilety na koncert ulubionego wykonawcy są świetnymi pomysłami na niezobowiązujący prezent bez okazji. Podobnie w przypadku książek. Jeśli wiemy, że mężczyzna, którego planujemy obdarować, uwielbia czytać, z pewnością zadowoli go dobry kryminał albo reportaż.

Alkohol na prezent dla faceta

Dobry alkohol jest doskonałym pomysłem na prezent dla mężczyzny, który docenia jakościowe trunki. Elegancką butelkę czegoś mocniejszego możemy sprezentować bez żadnej okazji ukochanemu, ojcu, koledze oraz partnerowi biznesowemu. Taki podarek jest w dobrym guście i nie musi drenować portfela. Warto jednak szukać butelek z co najmniej średniej półki. Sprawdzi się rum, koniak oraz oczywiście whisky. Tę ostatnią wybieramy, biorąc pod uwagę upodobania mężczyzny. Koneser ucieszy się z czegoś bardziej wyszukanego i wymagającego. Takie są np. szkockie single malty, czyli whisky pochodzące z jednego gatunku słodu i jednej destylarni. Facetowi, któremu nie straszne są mocne doznania, możemy kupić whisky o charakterystycznym aromacie torfu. Z kolei w przypadku laika lub początkującego w tej dziedzinie, dużo lepiej sprawdzą się tzw. blendy, czyli whisky z mieszanki różnych zbóż. Najczęściej są o wiele łagodniejsze i zapewniają miękkie wejście w fascynujący świat whisky. 2 przykładowe alkoholowe prezenty to:
- BUMBU - https://dunder.store/producent/bumbu/
- ARDBERG TEN - https://dunder.store/produkt/ardbeg-10-ten

Prezent w formie doznania

Mężczyzna, który ceni dobrą kuchnię na pewno będzie zadowolony z takiego prezentu, jak zaproszenie do wykwintnej restauracji. Czymś, co możemy sprezentować facetowi bez okazji są też kursy kulinarne, podczas których można uczyć się gotowania od prawdziwych mistrzów. Jeśli twój facet jest zabiegany i zestresowany, spraw mu voucher na profesjonalny masaż. Bez wątpienia doceni ten gest i będzie ci wdzięczny.

Tego typu prezenty możemy wykonać również własnoręcznie. Nic przecież nie stoi na przeszkodzie, aby samemu przygotować dla wyjątkowego mężczyzny kolację, składającą się z wyszukanych albo po prostu ulubionych dań. Warto zadbać o oprawę, aby podkreślić, że jest to prezent, a nie zwykły posiłek. Elegancka zastawa, świece i muzyka dodadzą klimatu. Podobnie z masażem, który możemy wykonać własnoręcznie, oczywiście wówczas, gdy obdarowany jest bliskim nam mężczyzną. Kadzidełka, aromatyczne świece, relaksująca melodia z głośników, przygaszone światła i wonne olejki, sprawią, że spędzone w ten sposób chwile będą wyjątkowe i godne zapamiętania.