W Działdowie policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego z udziałem kierującej jednośladem. Rowerzystka jadąc w mieście chodnikiem została potrącona przez kierowcę samochodu ciężarowego skręcającego z drogi na teren gazowni. Przytomną kobietę ze złamaną nogą karetka pogotowia przewiozła do szpitala w Działdowie. Kierowca ciężarówki był trzeźwy.

We wtorek (13.08.2019) około godz. 11:00 na ul. Hallera w Działdowie doszło do zdarzenia drogowego z udziałem kierującego samochodem ciężarowym i rowerzystki. Kierujący ciężarówką jadąc ulicą Hallera, podczas skrętu w prawo z drogi na teren gazowni, potrącił jadącą chodnikiem rowerzystkę. Na miejscu czynności prowadzili policjanci prewencji, grupa dochodzeniowo-śledcza oraz technik kryminalistyki. Kierowca ciężarówki był trzeźwy. Kierującą jednośladem przytomną ze złamaną nogą karetka przetransportowała do szpitala w Działdowie. To 65-letnia mieszkanka Działdowa.

Ruch odbywał się wahadłowo, a nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego czuwali policjanci, którzy teraz wyjaśniają szczegółowo przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.