Jak co roku, tak i w tym Szlachetna Paczka pomaga najbardziej potrzebującym godnie spędzić czas Świąt. Oprócz takich prezentów jak żywność, słodycze, ubrania czy środki czystości, przekazywane są również sprzęty RTV i AGD. Okazuje się, że pomoc do naszych stron płynie nawet z Warszawy.

Poseł na Sejm Robert Gontarz pomógł w sprowadzeniu do nas darczyńcy w postaci Związku ZIPSEE Cyfrowa Polska.

-Jak to się stało, że tak Duzy związek ufundowała prezent akurat u nas?

-Podczas rozmowy z Prezesem ZIPSEE Cyfrowa Polska Panem Michałem Kanownikiem dowiedziałem się, że Związek planuje przekazać jakiejś potrzebującej rodzinie prezent na święta w postaci sprzętu AGD. Uznałem, że trzeba kuć żelazo póki gorące i po krótkiej rozmowie doszliśmy do porozumienia, że taki prezent najlepiej będzie wręczyć w ramach akcji Szlachetna paczka. Oczywiście zależało mi, żeby obdarowana rodzina była z naszych stron, na co Pan Prezes chętnie przystał. Ze swojej strony zaoferowałem zakup żywności, słodyczy, spodenek sportowych i artykułów chemicznych, Pan Michał przekazał potrzebną rodzinie lodówkę, bo ta, którą mają regularnie się psuje.

-Przekazanie prezentów nastąpiło dosyć szybko, jeszcze przed oficjalnym finałem.

-To prawda, musieliśmy działać dynamicznie, w związku z napiętym grafikiem Pana Prezesa, ale jak to powiedział Papież Franciszek, trzeba wstać z kanapy. Dlatego po rozmowie, która odbyła się w środę, w czwartek wybraliśmy rodzinę, w piątek dokonaliśmy zgłoszenie, w sobotę – zakupy, a w niedzielę przekazanie prezentów.

Ciesz nas fakt, że Poseł na Sejm Robert Gontarz, pamięta o naszych stronach i sprowadza ludzi, którzy chcą czynić dobro w naszym regionie.