Po zgłoszeniu obywatelskim policjanci zatrzymali 18-latka, który prowadził auto w stanie nietrzeźwości nie posiadając uprawnień do kierowania pojazdami. Funkcjonariusze ustalili, że wcześniej kierowca hondy spowodował kolizję uszkadzając rozdzielnię energetyczną. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Dzisiaj w nocy (14/15.11.2019 r.) do Oficera Dyżurnego działdowskiej komendy zadzwonił uczestnik ruchu drogowego informując, że ujął młodego kierowcę, który najprawdopodobniej znajduje się pod wpływem alkoholu. Na miejscu policjanci potwierdzili, że kierujący pojazdem marki Honda Accord był nietrzeźwy. 18 - letni mieszkaniec gminy Działdowo miał 2 promile alkoholu w organizmie. Ponadto kierował autem nie posiadając uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Jak ustalili policjanci, ten sam kierujący chwilę wcześniej tym samym samochodem spowodował kolizję uszkadzając rozdzielnię energetyczną przy jednej z posesji na terenie gminy Działdowo.

Nieodpowiedzialny młodzieniec za swoją głupotę odpowie przed sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2, zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz kara finansowa w wysokości minimum 5 tys. złotych.