Patrol prewencji z Działdowa interweniował w sprawie kierującej pojazdem marki BMW, która na jednym z parkingów w Działdowie uszkodziła inny pojazdów. Kobieta była pod działaniem alkoholu. Odpowie za kierowanie pojazdem po spożyciu alkoholu, za co grozi jej kara grzywny lub aresztu i zakaz prowadzenia pojazdów.

W primaaprilisowy czwartek (1.04.2021r.) policjanci z komendy powiatowej Policji w Działdowie otrzymali zgłoszenie o kierowcy BMW, który na parkingu uszkadza inne pojazdy. Na miejscu patrol prewencji zastał pojazd marki BMW, którym kierowała 43-letnia mieszkanka Działdowa. Badanie stanu trzeźwości kobiety wykazało, że spożywała ona wcześniej alkohol. Kobiecie uniemożliwiono dalszą jazdę. Policjanci potwierdzili również, że działdowianka w wyniku swojej jazdy uszkodziła inny pojazd stojący na parkingu.

Teraz 43-latka za swoje nieodpowiedzialne zachowanie poniesie odpowiedzialność przed sądem.

Za kierowanie pojazdem po użyciu alkoholu, sprawcy grozi kara grzywny lub aresztu oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych do 3 lat. W tym przypadku, sprawczyni musi się liczyć również z ewentualnymi konsekwencjami spowodowania szkody właścicielowi uszkodzonego auta.