W piątek (07.08.2020) działdowscy kryminalni podczas prowadzonych działań na terenie gminy Płośnica interweniowali wobec 22-letniego mieszkańca Działdowa, u którego znaleźli woreczek foliowy z zapięciem strunowym z zawartością suszu roślinnego koloru zielonego.

 Po zbadaniu testerem narkotykowym okazało się, że jest to marihuana. Mężczyzna został  zatrzymany i przewieziony do KPP w Działdowie celem wykonania niezbędnych czynności. Tego samego dnia w tym samym miejscu funkcjonariuszy interweniowali kolejny raz tym razem wobec 23- letniego mieszkańca Torunia, gdzie na  podstawie szeregu  przeprowadzonych czynności uzyskali, że może on posiadać przy sobie narkotyki. Nie mylili się. Ujawnili przy nim sześć zawiniątek papierowych z zawartością zielonego suszu oraz jedno zawiniątko z substancją psychotropową. Po zbadaniu testerem narkotykowym okazało się, że jest to marihuana. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu.

Mężczyźni przyznali się do zarzucanych im czynów. Za popełnione przestępstwa odpowiedzą przed sadem. Każdemu z nich grozi kara 3 lat pozbawienia wolości.