W sąsiednim powiecie mławskim sytuacja epidemiologiczna jest coraz bardziej napięta. W dniu wczorajszym Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Mławie podała niepokojące wyniki, gdzie w ciągu ostatniej doby przybyło 6 potwierdzonych przypadków Covid-19.

Wśród osób zakażonych w powiecie mławskim jest między innymi pracownica Biedronki na Osiedlu Książąt Mazowieckich. Jak podaje Radio 7: „Dyrektor mławskiego sanepidu Ewa Sztuba ma nadzieję, że w sklepie stosowano wszelkie środki ostrożności i zakażenie nie rozpocznie nowego ogniska. Personel ze zmiany i osoby z najbliższego kontaktu już są na kwarantannie. Jest to około 50 osób. Sklep nie zostanie zamknięty. Pomieszczenia zdezynfekowano, a personel uzupełniono pracownikami z innych Biedronek”. Sanepid wzywa do kontaktu wszystkie osoby, które były w sklepie po 27 lipca.

Dodatkowo kolejny przypadek dotyczy ogniska z przedszkola na Hojnej, gdzie dwie zakażone osoby są rodzicami pracujący w firmie LG w Mławie, ale tu uspokaja dyrektor mławskiego sanepidu Ewa Sztuba informując, że te dwa przypadki to osoby, które pracowały w działach, gdzie był ograniczony kontakt z innymi pracownikami.

Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Mławie z dnia 09.08.2020r . przedstawiający sytuację epidemiologiczną na terenie powiatu mławskiego związaną z koronawirusem SARS-CoV-2 wywołującym zachorowanie na COVID-19.

Stan danych w powiecie na godzinę 13.00 w dniu 09.08.2020r (* Wszystkie nowe dane, które spłyną po tej godzinie prezentowane są w meldunku następnego dnia).

  • liczba osób aktualnie objętych kwarantanną domową/ (ostatnia doba): 356 / (16)
  • liczba osób aktualnie objętych izolacją domową / (ostatnia doba) 21 / (6)
  • liczba osób aktualnie objętych pobytem w izolatorium: 0 / (0)
  • liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym /(ostatnia doba): 102 / (47)
  • liczba osób aktualnie hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19/ (ostatnia doba): 0 / (0)
  • liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim/ (ostatnia doba)23 / (6)
  • liczba zgonów związanych z COVID-19 / (ostatnia doba): 0 / (0)
  • liczba ozdrowieńców (ostatnia doba): 2 / (0)