Kilka kilogramów cukru, zastawa stołowa ze stali, artykuły spożywcze i chemiczne – z takim łupem z jednego z domów na terenie Rybna wyszli włamywacze. Policjanci ustalili podejrzanych w tej sprawie. To 27- i 37-letni mieszkańcy powiatu ostródzkiego. Obaj zostali zatrzymani kilka godzin po zdarzeniu, a skradzione rzeczy odzyskane przez policjantów z Posterunku Policji w Rybnie. Mężczyznom grozi kara do 10 i 15 lat pozbawienia wolności.

W nocy z poniedziałku na wtorek (10/11.02.2020) w godz. 18:00 - 8:00 w miejscowości Rybno doszło do kradzieży z włamaniem do jednego z domów. O powyższym zdarzeniu rybieńską policję poinformował mieszkaniec, który zauważył uszkodzoną bramę wjazdową na posesję. Po wejściu do domu, okazało się, że z wnętrza zniknęła zastawa kuchenna ze stali nierdzewnej, 7 kilogramów cukru, inne produkty spożywcze, chemiczne i akcesoria kuchenne o łącznej wartości blisko 1100 złotych. W wyniku podjętych działań funkcjonariusze Posterunku Policji w Rybnie ustalili, a następnie zatrzymali podejrzanych o to włamanie. To 27-letni mieszkaniec Ostródy oraz 37-letni mieszkaniec Rybna. Policjanci odzyskali również skradzione rzeczy, które jeden ze sprawców schował pod łóżkiem w swoim mieszkaniu. Obu podejrzanych  zatrzymano do wytrzeźwienia i wyjaśnienia. W środę (12.02.2020) mężczyźni usłyszeli zarzuty przestępstwa kradzieży z włamaniem, za które grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

Z uwagi na popełnienie przestępstwa przez 27-letniego mieszkańca Ostródy w warunkach tzw. recydywy (w ciągu 5 lat po odbyciu co najmniej 6 miesięcy kary pozbawienia wolności za umyślne przestępstwo podobne) grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności.

(jn/tm)