Policjanci działdowskiej drogówki pracowali na miejscu zdarzenia drogowego z udziałem trzech samochodów. W wyniku zdarzenia nikt nie ucierpiał, a sprawczynię kolizji policjanci ukarali mandatem.

W środę (24.11.2021r.) na jednej z ulic w Działdowie kierująca pojazdem  marki Toyota Avensis, 22-letnia mieszkanka gminy Działdowo, nie zachowała bezpiecznej odległości od poprzedzającego ją pojazdu marki Nissan i wjechała w jego tył. W następstwie tego zdarzenia kierujący Nissanem uderzył w stojący przed nim pojazd marki VW Passat, który przygotowywał się do skrętu w lewo.

Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi i nie odnieśli żadnych poważnych obrażeń. Dla kierującej Toyotą interwencja policji zakończyła się mandatem i punktami karnymi.

Kolejny raz apelujemy o wzmożoną uwagę i ostrożność na drodze. Pamiętajmy, aby zachować bezpieczny dystans od poprzedzających nas pojazdów i przestrzegać przepisów brd, w szczególności stosować się do ograniczeń prędkości i uważnie obserwować otoczenie. Jesienno-zimowa aura nie sprzyja kierującym, dlatego tym bardziej przy ograniczonych warunkach widoczności, podczas opadów deszczu, śniegu, szybko zapadającym zmroku, powinniśmy zwiększyć swoją czujność za kierownicą i przeciwdziałać wystąpieniu niebezpiecznej sytuacji na drodze.