Szybki Internet jest dziś standardem. W ostatnim czasie okazał się niezastąpioną usługą – zarówno podczas zdalnej pracy i nauki, jak i przy wirtualnej rozrywce. Wybór odpowiedniego, stabilnego i szybkiego łącza internetowego może jednak stanowić wyzwanie. Na rynku znajdziemy wiele firm świadczących usługi internetowe – ale który dostawca oferuje obecnie najszybszy Internet w Polsce?

Internet światłowodowy INEA

Internet światłowodowy wykorzystuje najnowsze możliwości technologiczne, dzięki którym przepustowość połączenia sieciowego może sięgnąć nawet 1 GB/s. To prędkość, która jeszcze kilka lat temu była niemożliwa do osiągnięcia w warunkach domowych. Dziś jest powszechnie dostępna. Jednym z dostawców, który oferuje światłowód o prędkości 1 Gb/s jest INEA.

Wykorzystana przez INEA technologia FTTH pozwala dostarczyć do domu Internet oparty na łączu symetrycznym, który jest zarówno szybki, stabilny, jak i wolny od jakichkolwiek zakłóceń. To idealne rozwiązanie dla osób, które korzystają z sieci w ramach swojej pracy, nauki lub rozrywki. Oglądanie filmów oraz pobieranie plików nie stanowi żadnego problemu. INEA wykorzystuje bowiem łącze symetryczne, w którego przypadku prędkość pobierania oraz wysyłania plików jest taka sama. Innymi słowy – łącze oferujące pobieranie z prędkością 1 Gb/s będzie wysyłało dane również z taką samą prędkością.

Dostępne pakiety internetowe

Oferowane przez INEA pakiety umożliwiają wybór dopasowanej do potrzeb prędkości. W Poznaniu i większych miastach w Wielkopolsce możemy skorzystać ze światłowodu o przepustowości 300 Mb/s lub 1 Gb/s. Łącza o takiej prędkości pozwalają na swobodną pracę, bez obawy o utratę jakości połączenia w trakcie wideorozmowy, długiego buforowania podczas oglądania filmu w jakości 4K, przesyłania dużych plików lub korzystania z przeglądarki. Dodatkowo, światłowód symetryczny o prędkości 1 Gb/s jest darmowy przez 3 miesiące przy umowie zawieranej na 24 miesiące.

W pozostałych miastach w Polsce mamy do wyboru aż trzy prędkości Internetu od INEA – 300 Mb/s, 600 Mb/s i 1 Gb/s. W przypadku ostatniego wariantu, zyskujemy światłowód za 0 zł przez 2 miesiące, a w pakiecie z Wi-Fi Premium – nawet do 4 miesięcy.

Usługa światłowodu o prędkości wyższej niż 1 Gb/s jest również dostępna w opcji bez przywiązania. To idealna prędkość dla osób przesyłających oraz odbierających duże pliki. Rozwiązanie to sprawdzi się również w przypadku graczy online, którzy wymagają od Internetu jak najniższych lagów w trakcie rozgrywki oraz szybkiego pobierania wielu elementów graficznych w czasie rzeczywistym. Ponadto będą oni mogli swobodnie streamingować swoje rozgrywki przy pomocy Twitcha lub YouTube’a.

Proponowane przez INEA pakiety to rozwiązanie dla całej rodziny. Liczba osób korzystających jednocześnie z połączenia internetowego nie stanowi żadnego problemu. Łącze będzie stabilne nawet wtedy, gdy z siecią przez Wi-Fi połączy się jednocześnie wiele urządzeń. Wydajność, niezawodność i szybkość Internetu INEA pozwala uznać go za jeden z najlepszych na rynku.  

INEA oferuje również telewizję internetową pozwalającą na oglądanie ulubionych kanałów na różnych urządzeniach.