Czas kupić toner do Twojej drukarki? To wcale nie musi być czasochłonne, a przede wszystkim nie powinno wiązać się ze sporymi wydatkami. W końcu do dyspozycji masz tak wiele ciekawych opcji. Ważne jest tylko to, żebyś wiedział, jakimi zasadami kierować się, gdy wybierasz tonery. Jak można myśleć jest to szybki i prosty proces, z którym poradzi sobie każdy, jednak gdy zaczniemy zagłębiać się w szczegóły dostępnych na rynku produktów może nam się nasunąć wiele pytań. Dlatego też przygotowaliśmy 5 zasda, dzięki którym wybór tonera do twojej drukarki, której używasz w domu lub firmie będzie prostszy.

5 zasad wyboru tonerów do drukarek

Zdecyduj się na nowy lub oryginalny model

Do dyspozycji w asortymencie sklepów oferujących tusze masz zarówno oryginalne tonery do drukarek, jak i ich zamienniki. To od Ciebie zależy, na którą z tych opcji się zdecydujesz. Gdy tylko znajdziesz dobrego dostawcę, to szybko przekonasz się, że praktycznie nie różnią się jakością wydruku. Jednocześnie przy częstym użytkowaniu drukarki nie musisz przejmować się zaschniętymi iglicami – choć tu kluczowe znaczenie ma trwałość zamienników. 

Zwróć również uwagę na to, że największą różnicą między oryginalnymi oraz zamiennymi tonerami jest cena. Od tego, jak duża będzie to kwota, zależy m.in. to jaką masz drukarkę. W końcu niektóre z nich są naprawdę ekonomiczne i tanie w użytkowaniu.

Wybieraj zaufanych dostawców

Jedną z najważniejszych zasad kupowania tonerów jest wybór odpowiedniego dostawcy. Szczególnie musisz o tym pamiętać, gdy decydujesz się na zamienne tonery aby były jak najlepszej jakości i nie wpłynęly na prace twojego urządzenia. Choć nawet sprzedawcy z oryginalnymi modelami mogą oferować Ci bardzo stare wersje, które są nieco zaschnięte. Dlatego koniecznie sprawdź opinie na temat danego sklepu internetowego. Poza tym przekonaj się, jakie ma warunki sprzedaży, a przede wszystkim, czy możesz skorzystać z gwarancji i zwrotu, jeśli już wypróbowałeś tusz, ale nie spełnił Twoich oczekiwań.

Tonery dopasowane do drukarek

Oczywiście bardzo ważne jest także to, żebyś wybrał toner dopasowany do konkretnego modelu drukarki. Ta zasada jest istotna nie tylko ze względu na jakość i trwałość wydruku. Po prostu niewłaściwy toner w ogóle nie będzie pasował do Twojej drukarki – nie będziesz w stanie włożyć go w wyznaczone miejsce. Dlatego skorzystaj z pomocy sprzedawcy, sprawdź, jakie informacje daje producent bądź po prostu wyszukaj w Internecie odpowiedni wariant.

Przetestuj różne możliwości

To nie do końca zasada, tylko rada – najbardziej będziesz zadowolony z toneru, gdy przetestujesz różne opcje jakie dostarcza sklep. Dzięki temu sprawdzisz, która z nich sprawdza się u Ciebie najlepiej – zarówno pod względem wydajności, jak i ceny. Poza tym stworzysz swój osobisty ranking, a w przyszłości z ochotą będziesz podchodzić do zakupów tonerów.

Zwróć uwagę na cenę

Ostatnia zasada, jaką powinieneś kierować się, gdy decydujesz się na nowe tonery, dotyczy ceny. Weź pod uwagę nie tylko koszty poszczególnych wariantów, ale też ich wydajność. Szczególnie jest to istotne, jeśli często i dużo drukujesz.