Popyt na zakup mieszkań w ostatnich latach stale, rośnie a razem z nim podaż. Deweloperzy budują coraz to nowe osiedla i bloki oferując mieszkania w dogodnych lokalizacjach. Dlatego coraz trudniej jest sprzedać używane mieszkanie z rynku wtórnego. Aby zaproponować potencjalnym kupującym atrakcyjną ofertę trzeba odpowiednio się do sprzedaży przygotować. Oto kilka wskazówek, jak przygotować się do sprzedaży mieszkania.

Atrakcyjne ogłoszenie
Ogłoszenie zamieszczone w Internecie powinno być atrakcyjne i przykuwać uwagę kupujących. Treść ogłoszenia powinna być wyczerpująca i szczegółowa. Dodatkowo do oferty powinniśmy zamieścić dużą ilość zdjęć, które w pełni odzwierciedlają realny wygląd mieszkania. Nie warto wstawiać zdjęć zaburzających realny obraz. Prędzej czy później kupujący obejrzy mieszkanie i zobaczy, jak wygląda naprawdę. Szkoda więc tracić czas na niedokończone transakcje. Aby przykuć uwagę kupujących, warto również skorzystać z opcji wyróżnienia ogłoszenia lub pokazania go na stronie głównej. Większość stron z ogłoszeniami posiada takie dodatkowe, oczywiście płatne funkcje.

Odśwież mieszkanie
Przed sprzedażą warto odświeżyć mieszkanie. Nie jest mowa o generalnym remoncie, który nie zawsze jest opłacalny dla sprzedającego. Mieszkanie na sprzedaż musi być jednak świeże i zadbane. Warto odmalować ściany, naprawić ewentualne drobne usterki, które mogą działać zniechęcająco na potencjalnych klientów. Odświeżenie mieszkania nie kosztuje dużo, a może znacznie przyspieszyć proces sprzedaży.

Proces sprzedaży używanego mieszkania na pewno nie jest prosty i szybki. Ludzie zaciągając kredyty na mieszkanie często wolą kupić coś w nowym budownictwie i urządzić je według własnych potrzeb. Jest jednak część ludzi, którzy wolą kupić tanie mieszkanie do remontu. Zakup jest dużo tańszy a remont można przeprowadzić we własnym tempie, zaoszczędzając przy tym pewną kwotę pieniędzy. Wystawiając mieszkanie na sprzedaż warto jest zastosować wyżej wymienione wskazówki, aby uporać się ze sprzedażą nieco szybciej.

artykuł powstał we współpracy z www.maxon.pl/mieszkania/mieszkania-na-sprzedaz