Skomentuj jako pierwszy!

Gryporona - czyli połączenie grypy z koronawirusem

Naukowcy z Izraela wykryli nowy rodzaj infekcji, który jest połączeniem grypy i COVID-19. Choroba pod nazwą "gryporona" lub "flurona" atakuje górne drogi oddechowe powodując trudności w oddychaniu. - Objawy grypy i COVID-19 są dość podobne, więc trudno je rozróżnić – podkreśla dr Leonard Mermel.

Gryporona to połączenie zakażenia wirusem SARS-CoV-2 i grypy. W zeszłym tygodniu flurona została wykryta u ciężarnej kobiety w Izraelu. Według informacji „The Times of Israel” do szpitala w Petah Tikva w Izraelu trafiła ciężarna kobieta, u której wykryto pierwszą w Izraelu równoczesną infekcję wirusem SARS-CoV-2 i grypy. Kilka przypadków gryporony pojawiło się także w Hiszpanii i w USA.

„The Times of Israel” informuje także, że izraelskie Ministerstwo Zdrowia w ostatnich tygodniach odnotowało duży wzrost zachorowań na grypę. W Polsce wzrost zachorowań na grypę przypada na luty i marzec. Jak wskazują naukowcy w ubiegłym roku z powodu izolacji w czasie pandemii COVID-19 wirus grypy był mniej aktywny.

– Objawy grypy i COVID-19 są dość podobne, więc trudno je rozróżnić – podkreślał dr Leonard Mermel, dyrektor medyczny Departamentu Epidemiologii i Kontroli Zakażeń w Rhode Island Hospital. - Obie choroby mogą powodować gorączkękaszelduszność, zmęczenie, ból gardła, bóle ciała i katar lub zatkany nos. 

 

Publikacja:

Redakcja - Działdowo Dla Was


Więcej od - Redakcja - Działdowo Dla Was

Napisz komentarz

Komentujesz jako: Gość Facebook Zaloguj
Jak chcesz się przedstawić?