W niedzielę 10 lutego br. w godzinach popołudniowych na trasie W–561 gmina Bieżuń doszło do poważnego zdarzenia drogowego z udziałem dwóch samochodów i łosia.

O godzinie 17:35 w niedzielę na trasie relacji Bieżuń – Adamowo powiat żuromiński doszło do niebezpiecznego zdarzenia, gdzie kierujący samochodem BMW 33 letni mieszkaniec powiatu żuromińskiego uderzył w przebiegającego przez drogę łosia. Wskutek uderzenia w zwierze kierujący BMW zjechał na pas przeciwny, gdzie zderzył się czołowo z prawidłowo jadącym z kierunku przeciwnego samochodem Toyota, którym podróżowały dwie osoby. Poszkodowanych w zdarzeniu zostało dwóch kierujących pojazdami, którym została udzielona pomoc medyczna przez załogę pogotowia z Żuromina. Uczestnicy zdarzenia nie odnieśli poważniejszych obrażeń ciała.

Żuromińska Policja apeluje do kierowców o ostrożność na drogach a w szczególności w okolicach lasów na które bardzo często wybiegają dzikie zwierzęta m.in. łosie a zderzenie się z tak dużym zwierzęciem może nieść ze sobą tragiczne skutki.


 

sierż. szt. Tomasz Łopiński