Dwaj mieszkańcy województwa mazowieckiego 29- i 22-latek gościli w weekend na terenie Działdowa. Swoją wizytę zakończyli w areszcie, zatrzymani przez działdowskich funkcjonariuszy, gdyż jak okazało się byli poszukiwani przez sądy w Warszawie i w Ciechanowie do odbycia kary pozbawienia wolności.

Pierwszego z poszukiwanych mężczyzn policjanci zatrzymali podczas interwencji w niedzielny poranek (10.02.2019). Mężczyzna zgłosił nieporozumienie pod jednym z lokali rozrywkowych znajdujących się na terenie miasta, prosząc o pomoc Policji. W trakcie wyjaśniania zdarzenia policjanci ujawnili, że 29-latek był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Warszawie Śródmieście do odbycia kary pozbawienia wolności za przestępstwo kradzieży rozbójniczej. Zgodnie z zasądzonym wyrokiem mężczyzna najbliższe dwa lata spędzi za kratkami.

Drugi z ujawnionych przez patrol prewencji poszukiwanych to 22-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów na jednej z ulic w Działdowie w godzinach popołudniowych. Okazało się, że był poszukiwany nakazem Sądu Rejonowego w Ciechanowie do zatrzymania i doprowadzenia do aresztu lub zakładu karnego. Zgodnie z nakazem mężczyzna ma do odbycia karę 1 roku pozbawienia wolności za przestępstwa narkotykowe. Wizytę w Działdowie młodzieniec z Mazowsza zakończył w areszcie.

(jn/tm)