Wszyscy dobrze wiemy, jak bardzo zadłużony jest szpital w Działdowie, o tym fakcie informowaliśmy Państwa już kilkukrotnie, podając sumy zadłużeń… Nowy Dyrektor szpitala chce to zmienić.

Plan Naprawczy SP ZOZ Działdowo to nieprzespane noce Dyrektora tejże placówki, jak sam podkreśla miał mało czasu na przygotowanie się do strategii finansowej szpitala, ale udało mu się przygotować i złożyć w Starostwie Powiatowym w Działdowie. W dniu dzisiejszym udało nam się porozmawiać na ten temat ze Starostą Działdowskim Panem Pawłem Cieślińskim. Reakcja na pytanie o dwuosobowy skład w ZRM typu P nie była dla nas zaskoczeniem… Pan Starosta wierzy w poczynania nowego Dyrektora działdowskiego szpitala, co więcej jest zaskoczony, iż tylko tak „delikatne” działania ujął Dyrektor SP ZOZ w swoim planie naprawczym. Argumenty Starosty przemawiają niemalże identycznie tak jak u Dyrektora placówki, podczas wczorajszej rozmowy z portalem Działdowo dla Was – oszczędność przede wszystkim. Sytuacje o których Państwo piszecie w komentarzach to zdaniem Starosty wyjątki i niezwykła rzadkość, taniej wychodzi wezwać drugi zespół raz na jakiś czas, niżeli utrzymywać jedno stanowisko więcej.

Jak wygląda sprawa etatów?
Tu sytuacja nie wygląda różowo. Najprawdopodobniej 17 osób starci pracę, chodzi tu głównie o kierowców, którzy nie posiadają uprawnień ratowniczych. Jednakże zdaniem Starosty to bardzo delikatne działanie jak na 718 zatrudnionych pracowników szpitala.

A więc sytuacja wydaje się przesądzona… Nowy system obsad karetek zostanie wprowadzony od początku 2020 roku.