Tak niewiele trzeba, aby doszło do tragedii na drodze. Policjanci apelują, o zachowanie zdrowego rozsądku do wszystkich uczestników ruchu drogowego.

W niedzielę (21.11.2021r.) na skrzyżowaniu ulic Katarzyny i Kościuszki w Działdowie doszło do zderzenia dwóch samochodów. Skierowany na miejsce zdarzenia patrol ruchu drogowego ustalił, że kierujący pojazdem marki VW Golf wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu pojazdowi marki Chevrolet doprowadzając do zderzenia pojazdów. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Funkcjonariusze zatrzymali dowody rejestracyjne od pojazdów z uwagi na uszkodzenia pokolizyjne,
a kierującego Golfem, 59-latka z powiatu mławskiego ukarali mandatem i punktami karnymi.

W tym samym dniu (21.11.2021r.), ten sam patrol wyjaśniał okoliczności zdarzenia, w wyniku którego uszkodzeniu uległ pojazd marki Nissan Qashqai. Zdarzenie miało miejsce na terenie Iłowa-Osady. Według policyjnych ustaleń, kierujący pojazdem marki Audi, 25-latek z Iłowa-Osady wykonując manewr cofania uderzył w zaparkowanego Nissana. Sprawca zdarzenia był trzeźwy. Mężczyznę ukarano mandatem.

Nidziccy policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło w sobotę (20.11.2021r.) około godz. 9:30 na drodze wojewódzkiej W538 w pobliżu miejscowości Rogóż.

Ze wstępnych ustaleń policjantów ruchu drogowego wynika, że 53-letni kierujący samochodem asenizacyjnym marki MAN nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącej drogą wojewódzką W538 kobiecie kierującej autem osobowym marki VW, w wyniku czego doszło do zderzenia pojazdów. Oboje kierujący byli trzeźwi. Mężczyzna to mieszkaniec gm. Kozłowo, nie doznał obrażeń, natomiast kobieta, mieszkanka gm. Wieliszew została przetransportowana do szpitala w Działdowie na szczegółowe badania. Na miejscu zdarzenia drogowego pracowali policjanci ruchu drogowego oraz grupa dochodzeniowo-śledcza i technik kryminalistyki. Z uwagi na powstałe uszkodzenia, policjanci zatrzymali dowody rejestracyjne obu pojazdów uczestniczących w zdarzeniu drogowym, ponadto zabezpieczyli vw na policyjnym parkingu.

Teraz policjanci będą ustalać wszelkie przyczyny i okoliczności zdarzenia drogowego.

  • pojazd osobowy z rozbitym przodem, który wjechał w pojazd ciężarowy
    Miejsce zdarzenia drogowego