W miejscowości Turza Wielka w powiecie działdowskim doszło do pożaru garażu drewnianego, który na skutek silnego wiatru rozprzestrzenił się na pobliski budynek wielorodzinny. W wyniku zdarzenia dwoje dzieci z poparzeniami trafiło do szpitali w Działdowie i Olsztynie. Okoliczności zdarzenia wyjaśnia działdowska policja.

Wczoraj (1.06.2020r.) tuż po godzinie 15.00 w miejscowości Turza Wielka doszło do pożaru. Na miejscu pracowały zastępy straży pożarnej, służby medyczne i policja. Według wstępnych ustaleń policji, dwoje dzieci w wieku 13 i 5 lat przebywało w drewnianym garażu naprawiając motorower, gdzie z nieustalonej przyczyny nastąpił pożar, który w wyniku warunków atmosferycznych – silnego wiatru, przeniósł się na stojący w pobliżu budynek wielorodzinny. Z budynku ewakuowało się 17 osób. Na skutek zdarzenia 13-latek z poparzeniami został przewieziony karetką pogotowia do szpitala w Działdowie, a jego 5-letni brat z poparzeniami przetransportowany śmigłowcem LPR do szpitala w Olsztynie.  W wyniku pożaru całkowitemu spaleni uległ ciąg drewnianych garaży i niezamieszkałe poddasze budynku wielorodzinnego.

Administrator budynku (przedstawiciel PKP) w porozumieniu z wójtem gminy Działdowo zapewnili opiekę socjalną poszkodowanym mieszkańcom.

Przyczyny i szczegółowe okoliczności tego zdarzenia wyjaśniają policjanci z działdowskiej komendy policji.