Dwanaście dni heroicznego trudu, walki z własnymi słabościami oraz samym sobą, a wszystko po to aby dotrzeć do stóp Matki Bożej Częstochowskiej. W czwartek 1 sierpnia o godzinie 7:00 odprawiona została Msza Święta pod przewodnictwem J.E. Bp Józefa Szamockiego w parafii pw. Św. Wojciecha w Działdowie. Masza umocniła w Duchu i dodała sił na całą dwunastodniową pielgrzymkę.

„W mocy Ducha Świętego” pod tym hasłem wyruszyła na Jasną Górę pielgrzymka z „Ziemi Lubawskiej”  grupę z Działdowa poprowadził ks. wikariusz Łukasz Otremski. Podczas pielgrzymki były chwile radości, smutku, płaczu i cierpienia, jednakże chęć dotarcia na Jasną Górę pokonała wszelkie niedogodności. Codzienne modlitwy, śpiewy i żarty dodawały sił wszystkim uczestnikom „wyprawy”. Po drodze pielgrzymi spotkali wielu życzliwych ludzi, którzy chętnie dzielili się swoim dobrem. Nie obyło się także bez kryzysów załamania fizycznego, gdzie nogi odmawiały posłuszeństwa, a pęcherze na stopach bolały coraz bardziej… ale broń na wszelkie słabości była tylko jedna – różaniec w ręku.

Wczoraj 12.08 nadszedł ten upragniony dzień spotkania z Najświętszą Matką Boską Częstochowską. Łzy w oczach i radość w sercu oraz trudna do opisania satysfakcja towarzyszyły grupie, której przewodniczył w/w ksiądz Łukasz Otremski. Pielgrzymi po modlitwach i śpiewach oraz zasłużonym odpoczynku uczestniczyli w Apelu Jasnogórskim dziękując za otrzymane dary Ducha  Świętego i prosili by nimi obdarzył Nas i naszych najbliższych.

Galeria zdjęć z pielgrzymki na Jasną górę 2019