Najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie mieszkaniec gm.Olsztynek, który z użyciem noża zaatakował 21 – letniego mężczyznę przed jednym ze sklepów w Nidzicy. Za spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu grozi mu teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W ubiegłym tygodniu w godzinach wieczornych pod jednym z nidzickich supermarketów 30 – letni mężczyzna zaatakował nożem mieszkańca Nidzicy. Przybyli na miejsce policjanci z grupy dochodzeniowo – śledczej oraz technik kryminalistyli zabezpieczyli ślady na miejscu zdarzenia i monitoring sklepu. W wyniku przeprowadzonych czynności policjanci ustalili, że 2 meżczyzn zaczęło zadawać sobie ciosy rękoma, następnie jeden z nich wyciągnął nóż i uderzał nim przeciwnika. Nidziccy funkcjonariusze jeszcze tego samego dnia zatrzymali sprawcę zdarzenia z udziałem niebezpiecznego narządzia. Pokrzywdzony 21 - latek doznał 4 rany kłute, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Sąd na wniosek Policji i Prokuratury zastosował wobec 30 – latka 3 miesiące aresztu. Za spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

/grafika poglądowa, nie stanowiąca materiału w sprawie/