2 osoby poniosły śmierć na miejscu, a 2 zostały ranne w wypadku z udziałem pojazdu ciężarowego i busa robót drogowych na drodze ekspresowej S7 w pobliżu m. Litwinki. Na czas prowadzenia czynności na miejscu wypadku jezdnia w kierunku Warszawy została zablokowana a policjanci wyznaczyli objazdy.

Policjanci ustalają przyczyny i okoliczności tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego, do którego doszło dziś (09.11.2021 r.) około godz. 9:20 na drodze ekspresowej S7 w pobliżu m. Litwinki.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący pojazdem ciężarowym marki DAF wraz z naczepą jadąc w kierunku Warszawy najechał na poruszający się pasem awaryjnym w tym samym kierunku samochód marki Mercedes wraz z przyczepką ostrzegawczą zabezpieczająca roboty drogowe wykonywane w pasie drogowym. Pojazdem tym przemieszczały się 4 mieszkańców powiatu nidzickiego w wieku od 40 do 53 lat . Kierowca i jeden z pasażerów zginęli na miejscu, dwaj pozostali pasażerowie w wyniku doznanych obrażeń zostali przetransportowani do szpitali - jeden Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym do szpitala w Olsztynie, natomiast drugi karetką pogotowia do szpitala w Działdowie. Jak ustalono, kierujący ciężarówką był trzeźwy i w wyniku wypadku nie doznał obrażeń.

Z uwagi na prowadzone przez policjantów pod nadzorem prokuratora czynności na miejscu zdarzenia, jezdnia w kierunku Warszawy jest zablokowana, a funkcjonariusze wyznaczyli objazd przez węzeł Nidzica Północ i węzeł Nidzica Południe. Utrudnienia w ruchu potrwają do późnych godzin popołudniowych.