YouTube wychodzi z kolejnym dodatkiem dla twórców wideo. Otwiera swój własny mini-portal społecznościowy. Jak na razie funkcja "Społeczność" pojawiła się tylko na niektórych kanałach, lecz z pewnością niebawem pojawi się na kolejnych.

Czym tak dokładnie jest ta "Społeczność"? Właściciel kanału będzie miał możliwość dodawania tam swoich wpisów, które będą kierowane do jego fanów bez konieczności tworzenia nowego filmiku.

YouTube wprowadza takie rozwiązania, aby twórca mógł mieć bezpośredni kontakt z widzami ze swojego kanału i nie musiał korzystać z dodatkowych Social Mediów takich jak, na przykład Facebook, Twitter, czy Snapchat, lecz czy aby na pewno takie rozwiązanie przyczyni się do częstszego wrzucania wpisów przez twórców na swój kanał? To już pozostawiamy Wam do dyskusji.

Tak prezentuje się zakładka "Społeczność":
Osoby, które subskrybują kanał danego twórcy będą otrzymywać powiadomienie za każdym razem, kiedy tylko YouTuber doda nowy wpis w zakładkę "Społeczność". Istnieje również możliwość całkowitego wyłączenia nowej opcji.

Jak już wspominaliśmy funkcja prawdopodobnie na razie jest w fazach testów i działa tylko na wybranych kanałów, lecz z pewnością w przyszłości większość twórców wideo na YouTube otrzyma wygodny sposób na komunikację ze swoimi widzami.