Już niedługo użytkownicy messengera w Polsce będą mieć możliwość przelewania pieniędzy poprzez Facebooka. Wchodzi właśnie nowa usługa tej aplikacji.

Do tej pory możliwość przelewania pieniędzy poprzez messengera mieli użytkownicy w Stanach Zjednoczonych. Wkrótce dzięki TransferWise również my będziemy mogli skorzystać z tej opcji. Dokonywanie przelewów dzięki messengerowi jest możliwe dzięki rozszerzonej funkcjonalności bota o nazwie TransferWise. TransferWise to także nazwa usługi online zajmującej się międzynarodowymi przekazami pieniężnymi, usługa nie jest więc nowa, ale samo wprowadzenie jej do aplikacji Facebooka jest już nowością. Usługa jest dostępna na terenie USA, Wielkiej Brytanii, Europy, Kanady i Australii.

Transferwise ma wprowadzić szybkie, tanie i wygodne przelewy gotówkowe. By zarejestrować się na stronie usługi trzeba tylko wyszukać odpowiedniego bota w Facebook messenger. Konieczna jest też dobra znajomość języka angielskiego, ponieważ bot TransferWise jeszcze nie rozumie języka polskiego i należy pamiętać, że usługa ta nie jest w pełni darmowa.