Według jednego z wyroków sędzi Susan Capeci, osoba oznaczająca innych na Facebooku, może dopuścić się do złamania prawa.

Facebook jest serwisem, który niektórym osobom zastąpił codzienne przeglądanie prasy, picie kawy lub inne rytualne czynności. W związku z tym nie powinniśmy się kompletnie dziwić tym, że rzeczywiście ciężko nam się rozstać z tym serwisem na dłuższy czas, nie zaglądając do niego i nie umieszczając chociaż jednego wpisu.
Ostatnio nawet okazało się, że będąc aktywnym użytkownikiem Facebooka jednocześnie stajemy się potencjalnymi osobami łamiącymi prawami.

Do takiego naruszenia prawa doszło w Stanach Zjednoczonych. A właściwie to tam, orzeczono wyrok osądzający za czynność, którą pewnie wykonuje większość z nas – oznaczanie znajomych na zdjęciach wstawionych przez siebie. Winną wykonanego czynu była Amerykanka Maria Gonzales, która jednocześnie oznaczała swoją szwagierkę Mirabel Calderon. Która jednocześnie stwierdziła, że miarka zdecydowanie się przebrała, skierowała całą sprawę do sądu.
Wyrok został odczytany przez Sędzinę Sądu Najwyższego Hrabstwa Westchester. Kara rzeczywiście okazała się być bardzo surowa. Mianowicie nie miała ona prawa zbliżać się do swojej szwagierki, ani nawet się z nią kontaktować.
Dlatego uważajmy, nie tylko na to, co mówimy osobom trzecim, ale również na to co zamieszczamy w Internecie. Może się okazać, że komuś bardzo mocno podpadniemy.