Patrząc na wynalazki technologiczne, z którymi mieliśmy do czynienia na początku lat osiemdziesiątych, a następnie w latach dziewięćdziesiątych poprzedniego wieku, dostrzegamy ogromną przepaść między tym, co jest dostępne w tej chwili. A to jeszcze nie koniec. Firmy wręcz prześcigają się w wymyślaniu nowoczesnych projektów. Dlatego wymyślanie nowinek nabiera coraz większego rozpędu.

Niedawno zresztą na rynek zaczęły wchodzić smartwatche, które powoli zastępują smartfony. Kolejnym pomysłem są opaski tworzące wyświetlacz na naszym ciele. Jednym słowem, istnieje bardzo duża szansa na to, że z ulubionymi aplikacjami, bądź dostępem do Internetu nie będziemy musieli rozstawać się już nigdy.

Około rok temu, tematem zainteresowali się wynalazcy Cicret Bracelet. Jednak pomysł bardziej przypominał treści do filmów si-fi, niż prawdopodobny wynalazek, który ujrzy światło dzienne. Wizjonerzy nowego gadżetu mimo wszystko nie zamierzali odpuścić i na początku 2015 roku wykonali prototyp opaski.

Jak na razie opaska ma w miarę „ograniczone” aplikacje – chociaż jest to naprawdę pojęcie względne. Będzie można tylko, i aż rozmawiać przez telefon, sprawdzać pogodę, czy też korzystać z mapy. Dzięki 8 czujnikom, ekran będzie wyświetlany na przedramieniu.

Jeszcze mimo wszystko istnieje wiele przeszkód technicznych. Ponieważ nie będziemy mieli do czynienia z żadnym płaskim wyświetlaczem, ale z naszym ciałem.
Największym wyzwaniem dla autorów wynalazków jest to, żeby działał on zarówno w ciągu dnia i nocy. Przypomnijmy również, że ludzie wyróżniają się między sobą nawet innym kolorem skóry.
Sam prototyp uznawany jest za wersję testową. Natomiast żeby wypuścić produkt na skalę światową, trzeba nastawić się jeszcze na produkcję. W tym celu potrzebne jest około 870 tysięcy euro.
Strona internetowa gadżetu bada, ile osób byłoby ewentualnie zainteresowanych gadżetem, by mieć rozeznanie, czy rzeczywiście taka inwestycja w ogóle ma sens. Póki co, swoje zainteresowanie wykazało tylko 7 tysięcy osób. Może to wynika ze zbyt abstrakcyjnego projektu, który wydaje się przeciętnym osobom niemożliwy do zrealizowania? To jest naprawdę temat bardzo ciężki do stwierdzenia.
Pozostaje jedynie wierzyć, że Circe Bracelet naprawdę kiedyś ujrzy światło dzienne.