W niedzielne popołudnie 3 czerwca na boisku w Działdowie dwukrotnie zmierzyli się miejscowi Yankeesi oraz przyjezdna drużyna Dragons Warsaw. W obydwu spotkaniach, zdecydowanie lepsi okazali się gospodarze obiektu. W pierwszym meczu, Daniel Gruszczyński z Yankees wybił swojego drugiego w tym sezonie home runa, natomiast w drugim spotkaniu, przy obsadzonych biegaczami trzech bazach, jego kolega z drużyny, leworęczny Mateusz Banach, również posłał piłkę za końcowe ogrodzenie i tym samym stał się pierwszym w historii BLB zdobywcą Grand Slama (home run za 4 punkty).

Podwójne zwycięstwa 11:3 i 22:6 pozwoliły zespołowi z Działdowa wyprzedzić o dwa punkty Dęby Osielsko, które mogły cieszyć się z pozycji wicelidera BLB zaledwie przez kilka dni. Tym razem działdowianie czujnie gali w obronie, a w ataku był to chyba najlepszy mecz z dotychczasowych w lidze.

 

Teraz w lidze BLB 3 tygodniowa przerwa i zespół działdowski czekają mecze w 1 lidze. W niedzielę 10 czerwca zagrają dwumecz z "Demonami" Miejska Górka na "demonowych polach", a tydzień później u siebie będą gościć lidera 1 ligi Rawę Katowice.

 

Yankees Działdowo @ Dragons Warsaw 11:3

Dragons Warsaw @ Yankees Działdowo 6:22

 

Skład Yankees: Mateusz Banach, Paweł Karbowski, Mateusz Przybułek, Marcin Morawski, Daniel Gruszczyński, Kamil Olichwier, Bartosz Gajtkowski, Dawid Jurkowski, Maciej Lipiński, Krystian Tyska, Piotr Sobiewski, Wiktor Kowalski-trenerzy: Aneta Prusak, Maciej Lipiński, Marcin Morawski

 

Tekst: Zdzisław Ziółkowski