Piotr Figurski został trenerem drużyny seniorów Miejskiego Klubu Sportowego „Działdowo”. Podpisanie umowy z nowym szkoleniowcem odbyło się w czwartek 20 lutego w siedzibie klubu.

Piotr Figurski ma 37 lat i z klubem związany jest od lipca 2018 roku, kiedy to objął drużynę juniorów starszych. W swoim CV może pochwalić się dużą liczbą odbytych szkoleń, kursów oraz staży. Przebywał m.in. na praktykach w Rakowie Częstochowa i Legii Warszawa. W ostatnim czasie uzyskał uprawnienia trenerskie UEFA A, które uprawniają go do prowadzenia zespołów trzecioligowych.

Krzysztof Pieckowski, dotychczasowy trener zrezygnował ze swojej funkcji. Szkoleniowiec, który wprowadził zespół do A-klasy, jak zaznaczył w rozmowie z Zarządem, nie żegna się z klubem definitywnie i planuje w wolnej chwili być przy drużynie i pomagać nowemu trenerowi. Krzysztof Pieckowski prowadził zespół seniorów podczas 32 ligowych spotkań. Jego bilans wynosi: 27 wygranych, 2 remisy i 3 porażki. Prowadzona przez niego drużyna zdobyła w tym czasie 141 bramek, przy 38 straconych.

Przed trenerem Piotrem Figurskim stoi teraz trudne zadanie polegające na stworzeniu drużyny z zawodników, którzy grali w rundzie jesiennej, ale także z licznej młodzieży, która została włączona do kadry pierwszego zespołu. Ta zmiana to kolejna ważna decyzja, która została podjęta w przerwie zimowej. Władze klubu zdecydowały, że juniorzy starsi zostaną wycofani z wiosennych rozgrywek I ligi wojewódzkiej i powalczą ze starszymi zawodnikami o jak najlepszy wynik w klasie A.