Yankeesi Działdowo rozpoczęli wakacje meczem z Mistrzami Polski warszawskimi Centaurami na wynajętym boisku w Osielsku. Trwa już runda rewanżowa Ekstraligi baseballowej i po raz kolejny Yankeesi pokazali, że jako beniaminek spisują się coraz lepiej chociaż jeszcze ciągle pokutuje brak koncentracji w całym meczy.

Tak było i tym razem. W pierwszym meczu doskonała gra Yankeesów przez 6 zmian gdzie baseballiści ze stolicy prowadzili 1:0 i zanosiło się na niespodziankę. Chyba szansa wygranej z Mistrzami Polski tak "sparaliżowała" działdowian, że oddali pole przegrywając 0:8. Kompleks "jednej" zmiany już miewali Yankeesi grając w I lidze. W drugim meczu sobotnim rozgrywanym po krótkiej przerwie znowu zaczęło się pomyślnie i przez 5 zmian utrzymywał się wynik 5:4 dla Centaurów. Znowu było blisko gdyby nie feralna końcówka, a tak wynik 4:19 nie odzwierciedla walki z Mistrzami Polski. O grze Yankeesów niech świadczy komentarz zawodnika Centaurów, reprezentanta kraju "Wynik nie oddaje pełnego obrazu gry. Yankeesi dzielnie stawiali opór Mistrzowi w pierwszym meczu do 6zm było 1:0 dla Warszawy, w drugim meczu w końcówce 5zm również bliski wynik 5:4 dla Warszawy" no ale błędy zrobiły swoje.Kolejny mecz działdowianie zagrają 9 lipca oczywiście w Osielsku /osłabieni kadrowiczami z U-18 ME/ z Baronami z Wrocławia i dopiero będą mogli miesiąc odpocząć przed play-offami.

Wyniki kolejki:
01.07.2017
Yankees Działdowo - Centaury Warszawa 0:8, 4:19
02.07.2017
Dęby Osielsko - Stal Bis Kutno 1:16, 2:13
Barons Wrocław - Silesia Rybnik 0:12, 6:9

Skład Yankees Działdowo: Marcin Morawski, Ricardo Santos, Łukasz Przybułek, Mateusz Przybuek, Daniel Wójcik, Daniel Gruszczyński, Maciej Lipiński, Kamil Olichwier, Damian Zaczkowski, Mateusz Banach, Krystian Tyska, Paweł Karbowski, Bartosz Gajtkowski- trener Maciej Lipiński

Udział możliwy w ekstralidze dzięki wsparciu Burmistrza Miasta i Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Zdzisław Ziółkowski