W ten weekend (7-9 grudnia) w Działdowie w sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 3 (ul. Lenartowicza) odbędzie się XVIII Ogólnopolski Turniej Koszykówki Dziewcząt (rocznik 2007) i chłopców (rocznik 2005) „KATARZYNKA CUP – 2018”.

W turnieju wystąpi osiem drużyn dziewcząt i sześć drużyn chłopców. Turniej chłopców rozegrany będzie systemem każdy z każdym, natomiast w turnieju dziewcząt zespoły będą podzielone na dwie grupy po cztery zespoły, następnie dwa pierwsze zespoły grać będą na krzyż o miejsca 1-4, zespoły trzecie i czwarte w grupach grać będą o miejsca 5-8.

W turnieju dziewcząt w grupie A grać będą drużyny: TKM Włocławek, UKS Nenufar 5 Ełk, UKS Basket 47 Białystok oraz gospodynie podopieczne Iwony Małgorzaciak Niedzielskiej UKS Trójka Działdowo, w grupie B grać będą: UKS Trójka Nidzica, KS Arka Gdynia, UKS Dream Team Nowy Tomyśl i UKS Sokół Działdowo.

W turnieju chłopców wystąpią drużyny UKS Basket 47 Białystok, UKS Dziewiątka Łomża, MTS Basket Kwidzyn, MKS Twarde Pierniki Toruń i dwa zespoły gospodarzy podopiecznych Pawła Szczurewskiego UKS Trójka Działdowo r.2005 i r.2004 (poza konkursem). Rozpoczęcie gier w piątek o godz. 8.00.

Jerzy Kowalski

Dodał: Karol Wrombel