Do końca sezonu w A klasie zostały tylko dwie kolejki. Pewny awansu jest Jeziorak Iława, ale za jego plecami toczy się walka o zajęcie drugiego miejsca premiowanego awansem. W grze pozostaje LKS Wel Lidzbark.

W każdym meczu zostawiają serce na boisku. Piłkarze lidzbarskiego LKS-u walczą o awans do klasy okręgowej. Przed nimi dwa kluczowe spotkania.

Po ostatniej kolejce aż trzy zespoły mają taką samą zdobycz punktową w tabeli - Osa Ząbrowo, Ossa Biskupiec i LKS Wel. W grze o drugie miejsce jest jeszcze Grunwald Gierzwałd z dwoma punktami straty. Co musi się stać, żeby z awansu cieszyli się gracze Welu?

Przede wszystkim potknięcie Ząbrowa. Z tych trzech zespołów to właśnie ząbrowska Osa ma najlepszy bilans i w tym momencie znajduje się na miejscu premiowanym awansem. Porażka lub remis Osy w dwóch ostatnich meczach otworzy drzwi do awansu dla LKS-u i Ossy Biskupiec. Lidzbark będzie musiał także wygrać z Biskupcem, żeby myśleć o sukcesie na koniec sezonu.

Najbliższy mecz Wel rozegra w Mszanowie z lokalnym LZS-em. W ostatniej kolejce 18 czerwca zmierzy się z Ossą Biskupiec na stadionie w Lidzbarku. Rywale z Biskupca kolejne spotkanie zagrają u siebie z liderem Jeziorakiem Iława, który jest zdecydowanym faworytem tego pojedynku. Osa Ząbrowo w sobotę zagra z Zamkiem Kurzętnik, a w ostatnim meczu z Iskrą Narzym.

Awans jest w zasięgu piłkarzy LKS Wel Lidzbark. Trzymamy kciuki!